מסחר במניות – עוברים לאינטרנט

עולם המסחר במניות עבר שינוי משמעותי עם כניסת האינטרנט לתמונה. תוך מספר שנים הפכה השקעה בשוקי ההון לקלה וזמינה עבור קהלים רבים ומגוונים. זמינות המידע ברשת והאפשרות לבצע פעולות של רכישה ומכירה מכל מקום ובכל עת, משפרים הן את אופי המסחר בבורסה והן את היכולת של אנשים רבים לנהל בעצם תיק השקעות ביעילות רבה. המסחר במניות באינטרנט כולל אמנם את עלותן של עמלות שונות, אולם במידה ובוחרים באפיק המסחר הנכון, ניתן למזער גם את העלויות האלה.

המסחר במניות עדיין דורש ידע והיכרות עם שוקי ההון. גם את הידע הזה ניתן לרכוש ולשפר בעזרת מאמרים ומדריכים מקצועיים שניתן למצוא ברשת. אולם חשוב להבין שלמרות זמינותו של המידע וקלות ההשקעה, המסחר בשוקי ההון הוא עדיין מסוכן ועשוי לגרום להפסדים גבוהים במידה ולא מנהלים אותו באופן נכון.

איך סוחרים במניות בעזרת האינטרנט?

מסחר במניות באינטרנט על ידי מי שאינו איש מקצוע בתחום יכול להתבצע בשתי צורות עיקריות. הדרך הראשונה והפשוטה ביותר היא השקעה דרך הבנק. אתרי האינטרנט של הבנקים השונים מאפשרים לנו לסחור במניות דרך החשבון שלנו באתר האינטרנט. הליך המסחר הוא פשוט יחסית וכל שצריך לעשות הוא למלא את פרטי העסקה, כלומר סכום המכירה או הקנייה, שער הגבלה ולאשר.

הפעולות כרוכות בתשלום עמלה לבנקים. לכן, במידה ומתקיים מסחר ער במניות דרך חשבון הבנק יש לנסות ולהצטרף למסלול המוזיל את העמלות, או להתמקח על גובהן. מסחר במניות באינטרנט דרך אתר הבנק מאפשר לנו גישה אל נתוני המסחר בהפרש של כ-15 דקות מזמן התרחשותן. כלומר, בתור משקיעים אנו עשויים לאבד דקות יקרות. ניתן כמובן להשתמש באתרים אחרים המספקים גם הם מידע זמין ומהיר וניתוחים אקטואליים של המסחר בבורסה.

אפשרות שנייה היא העברת חשבון ההשקעות לבית השקעות פרטי. אפשרות זו עשויה להביא להוזלה משמעותית במחירי העמלות לעומת הבנקים. בדומה לבנקים, יש לבחון בעת בחירת בית השקעות גם את גובה העמלות שנשלם עבור ביצוע פעולות שונות, בנפח מסחר משמעותי עשויים סכומים אלה להיות משמעותיים.

עבור מי שמנהל מסחר במניות באופן דחוף יחסית, עשויה אפשרות זו להיות חסכונית ומשתלמת יותר. בתי ההשקעות אף מספקים במקרים רבים נתוני מסחר מיידיים, מידע טכני על החברות והמלצות של אנליסטים.

לא נאבדים במידע- מסחר נכון במניות באינטרנט

אחד היתרונות המשמעותיים במסחר במניות באינטרנט הוא כמות וזמינות המידע העומד לרשותנו. זמינות במידע עשויה לשפר באופן משמעותי את היכולת שלנו לקבל החלטות נכונות, אולם היא עשויה מנגד גם לבלבל ולגרום לנו לבצע החלטות שגויות שיביאו להפסדים. מסחר במניות דורש סבלנות במקרים רבים, במיוחד כאשר מדובר בהשקעות לטווח ארוך.

הנוחות והקלות של מכירת מניות באינטרנט עשויה להביא לביצוע החלטות נמהרות ושגויות שמבוססות על פחד ולא על החלטה נבונה ומושכלת. לכן למרות זמינות המידע יש לנסות ולהשתמש בו באופן מועיל ומשכיל בלבד ולא לבצע החלטות נמהרות ולא מבוססות. במקרים של השקעה לטווח ארוך, ניתן פשוט לא לבדוק את תיק ההשקעות, אלא כל תקופת זמן קבועה.

לא לוקחים סיכונים מיותרים- מתחילים בתיקים וירטואליים

המסחר באינטרנט מאפשר לנו להשתמש בתיקים הוירטואליים ככלי ללימוד וצבירת ניסיון בטרם נסכן באופן מעשי את כספנו. ניהול תיק השקעות מקוון מומלץ במיוחד למשקיעים צעירים וחסרי ניסיון בתחום. כמובן שגם הצלחה בהשקעה בתיקים הוירטואליים לא מספקת ערובות להצלחה בניהול תיק אמיתי, אך היא עדיין כלי חשוב לצורך הכרת אופי המסחר.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.