קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים

פרט להגעה לבנק ורכישת מט"ח בדלפק באמצעות מזומן או מהיתרה בחשבון, ישנה גם האופציה של שימוש במסגרת האשראי על מנת לקנות מטבע זר לקראת נסיעה לחו"ל. יותר מכך, הסדר מיוחד של חברת ישראכרט ורשות הדואר מאפשר קניית מט"ח בכרטיס אשראי ובתשלומים – לעתים עד 36 תשלומים חודשיים בכרטיס האשראי.

קניית מט"ח בכספומט

כיום יותר ויותר בנקים מאפשרים לנו לרכוש מט"ח ללא תשלום עמלת המרה ישירות מהכספומטים. לקוחות בנק הפועלים, בנק לאומי והבנק הבינלאומי למשל יכולים למשוך מט"ח במספר רב של כספומטים של הבנק, אך לקוחות דיסקונט אינם יכולים לעשות זאת. בנוסף, ניתן להשתמש בכרטיס האשראי על מנת לרכוש מט"ח בדלפק של כל בנק בישראל.

בשני המקרים תהיה הגבלה על הסכום המקסימלי שניתן לקנות, שהוא בדרך כלל 1000$ עד 2000$, אך בדלפק נידרש לשלם עמלה נוספת של כ-6$ עבור השירות, ובכספומט הוא מוצע ללא עמלה זו.

קניית מט"ח בסניפי דואר ישראל

חברת דואר ישראל מציעה שירות המרת מטבע זר בשערים טובים יותר מכל הבנקים ורוב חלפני הכספים בארץ.

היתרונות העיקריים של המרת מטבע זר בסניף הדואר הקרוב הם פטור מעמלה, פטור מדמי ביטוח בקניית המחאת נוסעים, וכמובן העובדה כי ניתן לרכוש מט"ח באמצעות כרטיסי אשראי של שתיים משלוש חברות האשראי הישראליות – לאומי קארד וישראכרט. יתרונות אלה הופכים את הקנייה בסניפי הדואר לדבר משתלם ביותר ביחס לכל הגופים האחרים המספקים את השירות.

החל מסוף שנת 2009 לקוחות ישראכרט יכולים לקנות מט"ח באמצעות כרטיס האשראי שלהם בסניפי רשות הדואר. לקוחות ישראכרט המחזיקים בכרטיס אמריקן אקספרס אף יוכלו לקנות מטבע זר ולפרוס את התשלומים לעד 36 תשלומים שווים.

הטבה נוספת מוענקת לרוכשים מטבע חוץ בסניפי הדואר אשר קונים מעל 800 דולר, לירה שטרלינג או אירו ברכישה יחידה. ההטבה כוללת שער חליפין טוב יותר.

המרת מט"ח בקנייה בכרטיס אשראי בחו"ל

חברות האשראי השונות גובות עמלת המרה עבור עסקאות שביצענו במהלך החופשה בחו"ל במידה והחשבון שלנו הוא חשבון שקלי ולא דולרי. חיסרון נוסף הוא שברוב הכרטיסים החיוב ינוכה מחשבוננו בסמוך לביצוע הרכישה ולא במועד הרגיל בו חברת האשראי גובה את התשלום החודשי.

ניתן להימנע מהגזירה האחרונה ע"י הזמנת כרטיס אשראי בעל הסדר מיוחד לביצוע עסקאות אשראי בחו"ל, למשל כרטיס אשראי "כאל Active" של חברת Cal.

חברת כאל גובה עמלת המרה לשקלים בסך 2.5% מסכום העסקה. התהליך כולל המרה של המטבע הזר לדולרים לפי השער של חברת האשראי העולמית (ויזה, מאסטרקארד וכן הלאה) ולאחר מכן המרה מדולרים לשקלים. עמלת המשיכה מכספומט היא 4$ לכרטיסי ויזה ו-6$ לכרטיסי דיינרס.

חברת ישראכרט גובה עמלת המרה של 0.5% מגובה העסקה במקרה של המרה לאירו או דולר, ו-1.75% במקרה של עסקאות במטבע שאינו דולר או אירו.

חברת לאומי קארד גובה עמלת המרה של 0.75% על עסקאות שבוצעו בדולרים, ו-2% על עסקאות שבוצעו במטבעות זרים אחרים. בנוסף, החברה גובה עמלת משיכת מט"ח של 4$ עבור משיכות שבוצעו בכספומטים בחו"ל.

קניית מט"ח באשראי וקבלתו בשדה התעופה

למי שזקוק לסכום גדול יותר של מטבע זר, ישנו שירות בשם CrediTech המאפשר לרכוש מטבע זר באינטרנט, ולקבל אותו אצל אחד מחלפני הכספים הכלולים בהסדר עם החברה או באחד מארבעה סניפים שמפעילה חברת צ'יינג' פלייס בשדה התעופה בן גוריון.

אפשרות זו נוחה במיוחד משום שהיא מאפשרת חלוקה של הקנייה ל-12 תשלומים, וכן מאפשרת לרכוש עד מאה חמישים אלף ₪ ברכישה אחת. החיוב עצמו מתבצע בעת איסוף הכסף ולא בעת הזמנתו באינטרנט.תגובה אחת

  1. דני

    מט"ח ב 12 תשלומים כרוך בעמלה רצחנית במיוחד בשדה עד 30 אחוז בשנה
    ריבית כמו בשוק אפור אל תנסו אפילו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.