העברת כספים לחו"ל – מגוון שיטות קיימות בישראל

העולם הפיננסי כיום קטן ומקיף הרבה יותר מאשר בעבר, תחום אחד שהתפתח משמעותית הוא העברת כספים לחו"ל, כאשר צרכי ההעברה יכולים להיות עסקיים או אישיים, של אזרחי ישראל או של תיירים ועובדים זרים.

העברת כספים לחו"ל דרך הבנקים

באופן טבעי כל הבנקים המסחריים מציעים שירות העברת כספים לחו"ל, אך דרך בנק אפשר להעביר כסף מחשבון קיים או במקרים מסוימים במזומן רק לחשבון בנק קיים במדינת היעד, התהליך מתבצע דרך מערכת SWIFT שמשמשת את כל הבנקים בעולם. העמלות עבור העברת כספים לחו"ל דרך הבנקים הן אחוז מההעברה עצמה או עמלת מינימום בחלק מהבנקים עבור סכומים קטנים, כמו כן יש לקחת בחשבון את שער ההמרה ואם מדובר על העברת כספים לחו"ל באופן קבוע אז לשקול פתיחת חשבון מט"ח בבנק או פתיחת חשבון בנק בחו"ל. עמלה ממוצעת היא כ-0.2% מההעברה.

העברת כספים לחו"ל דרך בנק הדואר

בנק הדואר הוא אחד הגורמים המרכזיים בתחום העברת כספים לחו"ל בישראל, השירות זמין ברוב סניפי הדואר בישראל כאשר ניתן להעביר לחשבונות בנק קיימים או במזומן ובאופן מיידי, העברה דרך הדואר לא מחייבת חשבון בנק פעיל וניתן להעביר כספים באמצעות תשלום במזומן, העברה בנקאית, צ'ק או חשבון של בנק הדואר.

 • ווסטרן יוניון: שירות שמשמש להעברת כספים במזומן לרוב, זמין גם להעברות בנקאיות, ניתן להעביר לכל מדינה בעולם אך עמלות יחסית גבוהות (15 דולר לסכומים קטנים יחסית).
 • יורוג'ירו: שירות העברת כספים לחו"ל לחשבונות בנק קיימים, לוקח כ-4 ימי עסקים, עבור העברת 1,000$ העמלה תהיה בין 28$-15$. (התשלום בשקלים)

העברת כספים לחו"ל דרך ווסטרן יוניון

חברת Western Union היא חברת העברת הכספים הגדולה בעולם עם מעל 300,000 סוכנים בכל העולם, שירות העברת כספים לחו"ל של החברה משמש לרוב להעברת מזומן כך שאין עירוב של חשבון בנק בתהליך. השירות זמין דרך הדואר או דרך עמדות חלפני כספים רבות ברחבי הארץ. עמלת ההעברה היא אחוז מהסכום שמועבר ויש עמלת מינימום של כ-15$ לסכומים קטנים יחסית, השירות נחשב יקר אבל קבלת הכסף בצד השני מיידית ובמזומן.

העברת כספים לחו"ל דרך Money Gram

חברת Money Gram היא חברת העברת כספים בינלאומית שפועלת באופן כמעט זהה לווסטרן יוניון, בישראל שירות העברת כספים לחו"ל זה זמין דרך בנק דיסקונט. אפשר להעביר עד 10,000$ ליום וגם במקרה זה העמלות גבוהות ונגבות בדולרים.

העברת כספים לחו"ל דרך חברות פרטיות

בישראל חברות פרטיות רבות שעוסקות בתחום הפיננסי, כולל העברת כספים לחו"ל, חברות אלו יכולות להיות חברות שירותים כספיים כלליים או חלפני כספים שמציעים גם שירותי העברה. על פי רוב גופים פרטיים אלו פועלים בשיטות שנסקרו כאן רק שהן מבצעות את התהליך עבור הלקוח תמורת עמלה כלשהי. חלק מחברות אלו עובדות בשיתוף פעולה עם חברות העברת כספים לחו"ל במדינות היעד (למשל ברוסיה) ומציעות שירות העברה מהיר ובלעדי לאותו אזור או מדינה.

העברת כספים לחו"ל דרך האינטרנט

האינטרנט מאפשרת העברת כספים לחו"ל בקלות ובמהירות, גם ללא צורך לצאת מהבית. למשל חברת כרטיסי האשראי כאל מציעה העברת כספים לחו"ל דרך כרטיס האשראי ובשיתוף עם ווסטרן יוניון, ניתן להשתמש בשירות התשלומים המקוון של PayPal להעביר כספים.

העברת כספים לחו"ל דרך סלקום וסיטי בנק

חברת הסלולאר סלקום השיקה שירות העברת כספים לחו"ל חדש בשיתוף עם סיטי בנק, השירות זמין בעמדות חלפני כספים ותמורת עמלות נמוכות משמעותית מהשוק בחודשי ההשקה. זמין להודו, סין, פיליפינים, תאילנד וסרי-לנקה, תוך כוונה להרחיב את השירות לכל העולם.8 Comments

 1. אירנה

  שלום
  יש לי כרטיס נטען ואני מעוניינת לשלם איתו בעזרת באינטרנט ואיני יודעת איך
  האם תוכלו להסביר לי איך עושים זאת?
  אני מעוניינת לדעת גם איך עושים העברה בנקאים לחו"ל דרך האינטרנט
  תודה על העזרה.

 2. ציונה

  שלום רב
  קיבלתי המחאות money transfer מארצות הברית. היכן וכיצד יכולה לקבל את הכסף?
  בבנק הדואר אמרו שזה לא אצלם. שלחו אותי לבנק לאומי. גם שם לא נתנו לי.
  מה אפשר לעשות?
  באיזו דרך ניתן להעביר כמה מאות דולרים מארצות הברית לישראל (מזומן)?
  אודה אם תוכלו לעזור.
  ציונה

 3. אילן

  1. מעניין אותי איך פיזית מועברים הכספים – איך זה בדיוק מעשה?

  2. אם אני רוצה לעסוק בהעברת כספים לרוסיה ודרא"מ עבור לקוחותי מאותן ארצות – איך אני יכול לעשות זאת? עם מי אפשר להועץ בנדון?
  בתודה
  אילן

 4. כל החברות הכספים הגדולות בעולם עובדות בישראל באמצעות חברת GMT
  (MONEYGRAM, LEADER, ANELIK, CONTACT, WEBMONEY ועוד)
  לכל שאלה בנושא העברות כספים, או להצטרף כסוכן ניתן לפנות לשרות הלקוחות שלנו 1800-350-001 או להכנס לאתר שלנו.
  נשמח לעזור

 5. בלה

  שלום רב
  אולי אתם תוכלו לעזור לי !
  אני מעבירה מידיי פעם כסף מחשבון הבנק שלי בישראל לאנגליה שבה אני חיה כרגע.
  אני משלמת לבנק הפועלים שבו מתנהל החשבון שלי עמלה בגין רכישה ועמלהבגין שליחת המט"ח לחו"ל בסוויפט.
  כשהכסף מגיע אלי אני מקבלת פחות ממה שאמור להגיע, כלומר גובים ממני עמלה נוספת.
  בבנק לא יודעים מי גובה !
  נאמר לי שיש בנק מתווך שגובה את העמלה.
  העמלה שנגבת לא מדווחת עד כמה שהבנתי היות ואני לא יודעת אפילו מי גובה את העמלה ואפילו קבלה איני מקבלת !
  לדעתי זו דרך להעלמת הכנסה !
  אולי אתם יודעים מי גובה את העמלה ולמה? הרי אני משלמת על ההעברה לבנק הפועלים הם צריכים לשלם עמלה אם יש כזו להנק המתווך.
  תודה
  בלה

 6. רות

  האם ניתן להעביר בהעברה מיידית 50 א יורו לח-ן בבנק ברקליס לונדון? מה העמלה?

 7. רמי

  אשמח לתגובה. הבנתי את כל נושא העמלות בסוויפט, השאלה היא אם אני מעביר דולרים בסכום גדול(עסק) יש עוד סוג של עמלה שמגולמת בקנייה עצמה של הדולר. לדוגמא השער עכשיו 4 ואני ממיר 1$ בלי קשר לעמלות הבנק גם יגבה ממני בשקלים 4.03 ללא שום קשר לעמלות. האם יש פה מיכוח כי לעסק שהרוב סחר חוץ(יבוא) זה באמת הכסף הגדול ולא העמלות??? אשמח למענה

 8. רותם

  1. נראה שלויזה כאל אין שירות כזה ("למשל חברת כרטיסי האשראי כאל מציעה העברת כספים לחו"ל דרך כרטיס האשראי ובשיתוף עם ווסטרן יוניון"). יש להם דף עם כותרת שמרמזת על כך באתר, וזהו. אין שם כלום חוץ מזה.

  2. בלה, "העלמת הכנסה" זה כשאת לא מדווחת על כל ההכנסות שלך למס הכנסה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.