ענבל אור – יזמית נדל"ן

ענבל אור ענבל אור, 37, מגדירה את עצמה כיזמית נדל"ן ומובילה חברתית. בשנים האחרונות הפכה אור לאחד השמות החמים ביותר בעסקי הנדל"ן, שמופיעה בתקשורת, הכתובה והמשודרת, הרבה יותר מאנשים בעלי רקורד עשיר משלה.

כאשר בוחנים את הביוגרפיה האישית של הגברת אור, מגלים שבהחלט מדובר על אישה אמביציוזית, שעשתה כברת דרך יפה בעסקים, כשהתחילה מלמטה. מדובר על אשת שיווק מעולה שיודעת שמכור בצורה מושלמת את עסקי הנדל"ן שלה, שמרוויחה מיליונים אך טוענת שהיא מעין פעילה חברתית שרוצה להוזיל את מחירי הדיור.

למרות ההופעות הרבות בתקשורת, מסתבר שלא כולם מסכימים עם התדמית הנוצצת והמצליחנית. פעילים אחרים בתעשייה, שמסרבים להיחשף בפרטיהם האישיים טוענים שמאחורי התדמית מסתתרת הצלחה פחות מרשימה, שיכולה אפילו להפוך די מהר לכישלון. הצלחה אמיתית או רק תדמית? יצאנו לחפש את התשובה.

לטפס מלמטה

ענבל אור, נשואה + 3, כיום בעלת חברת אור סיטי נדל"ן שהוקמה לפני קרוב לעשר שנים, החלה את דרכה בעולם העסקים כאשת שיווק ולא כאשת נדל"ן. את עצמה היא מגדירה בתור אשת עסקים מצליחה, שעושה ככל יכולתה כדי לתמרן בין הפעילות העסקית שלה לבין היותה אישה ואם שמגדלת שלוש בנות, שבהחלט היו רוצות לראות אותה יותר בבית.

בראיונות שניהלה עם כלי תקשורת שונים היא בהחלט מצטיירת כאישה חזקה, שיודעת היטב מה היא רוצה ומקפידה תמיד להימצא בחזית העשייה של החברה שבבעלותה. למרות שהיא מעסיקה אנשי שיווק ויחצנים, מנהלי מכירות ועובדים מוכשרים נוספים, היא בהחלט לא נחה לרגע ומקפידה לשווק את עצמה ואת עסקיה בכל הזדמנות – החל מכתבות תחקיר בחדשות ערוץ שתיים, דרך תוכניות ראיונות ברדיו, כתבות עיתונות ועוד.

ההתחלה של אור הייתה רחוקה מרחק שנות אור מהתדמית הנוצצת הנוכחית ומסגירת עסקאות מכר של דירות במיליוני שקלים. אמנם היא מצהירה שתמיד ידעה שתגדל להיות "גדולה בעסקים", אבל כשנולדה בבאר שבע, הדברים נראו אחרת. עוד בתקופת בית הספר נאלצה לצאת לעבוד כדי לסייע בפרנסת המשפחה וגם כדי לממן את עצמה. היא עבדה בחנות בגדים ובמכירות מדלת לדלת ולאחר השחרור החלה לעבוד כאשת שיווק ומכירות, כאשר היא מפלסת את דרכה בתחום עם הרבה תעוזה ואמונה בעצמה.

לאחר הצלחות במכירות בתחומים שונים, הבינה שהכסף הגדול נמצא בשיווק נדל"ן. כאן ההצלחה הגיעה במהירות, כאשר לאחר שעבדה כמתווכת דירות ואשת נדל"ן שכירה רכשה את הניסיון המתאים שהביא בהמשך הדרך להקמת חברת הנדל"ן "ענבל אור".

תנופה בקבוצת רכישה

עסקיה של ענבל אור, גם בתחום הנדל"ן, סובבים בעיקרם סביב שיווק ומכירות. חשוב להבין, לא מדובר על חברה יזמית, שמנהלת באופן עצמאי את המימון ואת הקמת הפרויקטים שהם משווקים הלכה למעשה. מדובר בעיקר בניהול של קבוצות רכישה.

קבוצת רכישה, טרנד נדל"ני שהחל לפני לא מעט שנים, פועלת בדרך התקשרות בין קבוצת אנשים שרוצים לרכוש דירה במחיר מוזל לבין אנשי ביצוע. הפעילות מתחילה בוועד נבחר, כאשר לאחר איתור קרקע הוא יוצר קשר עם בעלי מקצוע שונים. אנשי מקצוע אלה, שכוללים עורך דין, מהנדסים, אדריכלים וחברות ביצוע, הם אלה שהופכים את החלום למציאות.

כאן בדיוק נכנסת ענבל אור לתמונה. עם החברה שהקימה פועלת אור לאיתור קרקעות איכותיות ושיווקה לקבוצות רכישה שהיא מובילה. לאחר מכן היא מסייעת ללקוחותיה, כאשר היא מלווה את התהליך כולו באמצעות קשריה בענף.

לדברי אור, עד כה ניהלה החברה שבבעלותה 22 פרויקטים, כאשר על כולם מנצחת אישיותה הכריזמטית. עם סטייליסטית צמודה, לבוש מוקפד, הופעה מרשימה וביטחון עצמי בשמיים, אור ממשיכה להיות בטוחה בדרכה. עד כמה תחזיק ההצלחה מעמד והאם תמשיך לגדול? ימים יגידו.

אור סיטי נדל"ן – טלפון וכתובתתגובה אחת

  1. איתי בראונשטיין

    כל הכבוד לענבל! ירבו כמוה בישראל!

    אין ספק שחייב היום במשק נשים כמותה. לפי סקרים שהתפרסמו בוול סטריט ג'ורנל ניתן לומר בבירור שהיום נשים מהוות חלק אינטרגלי מעולם העסקים ומעולם הנדל"ן בפרט.

    חשוב מאוד שנשים יקדמו את עולם העסקים ויהוו ערך מוסף (שהן כבר מהוות) לענף הנדל"ן בישראל שכיום טומן בחובו לא מעט בעיות בירוקרטיות ורגולטריות.

    אשמח לקרוא עוד על היזמית הזו שמשמשת לי באופן אישי השראה להשקעה ולקידום עצמי. יישר כח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.