סקירת אישים – עדי קייזמן

אנשי עסקיםאנשי עסקים ועשירים בכלל נחשבים לאנשים שמעוררים לא מעט עניין ציבורי. עם זאת רבים מבעלי ההון ואנשים שהצליחו להגיע למעמד נחשב, אינם מעוניינים לשתף את הציבור הרחב בעניינים הנוגעים להם. כך נוהגים אנשי אצולת הממון הישראלית, אשר נוטה להסתגר בעצמה.

במקביל, לצד המשפחות העשירות ביותר שמקפידות בדרך כלל על חשאיות בנוגע לענייניהם האישים ולחייהם הפרטיים, ישנם מספר אנשי עסקים שחייהם הפרטיים מעוררים עניין מיוחד, בקרב כתבי הרכילות לא פחות מאשר בקרב העיתונות הכלכלית.

דוגמא עדכנית לכך ניתן למצוא כאשר בוחנים את חייו של עדי קייזמן, איש עסקים צעיר שפעיל בעיקר בתחום הנדל"ן. קייזמן, בשנות הארבעים לחייו, מצליח לעורר עניין במסגרת פעילות בנדל"ן לא פחות משהוא מצליח לעורר עניין בקרב מדורי הרכילות וכתבות הצבע בעיתונות.

מיהלומים לנדל"ן

קייזמן, יליד 1972, החל את דרכו בעולם העסקים בתחום היהלומים. אל התחום הגיע בעקבות אברהם קייזמן, שנישא לאימו של עדי זמן לא רב לאחר שזו התגרשה מאביו הביולוגי. לאחר מספר שנים שבהם עסק בין היתר בליטוש יהלומים החליט קייזמן שהתחום הזה לא מספיק עבורו.

מרגע זה, מעט לאחר שמלאו לו שלושים, החליט לפעול בתחום הנדל"ן, כאשר בין שאר החברות שבהן לקח חלק ניתן למצוא את חברת אסים, חברת אוראה וחברת אי די או. כמו כל איש עסקים ידע קייזמן במהלך עסקיו עליות ומורדות, אולם שלא כמו אנשי עסקים אחרים, שמו נקשר לאורך מרבית שנות חייו בשמן של נשים יפות, דוגמניות, סלבריטאיות ואפילו עם שמה של אשת עסקים מהמובילות בישראל – אחת בשם עופרה שטראוס, עימה נישא ואף הביא ילד לעולם.

נשים ועסקים

לכאורה, לנשים בחייו של איש העסקים אין השפעה מרכזית על היוזמות העסקיות שלו. במקרה של קייזמן, יש הטוענים שהצלחותיו עם נשים, ובעיקר הקשר עם עופרה שטראוס, חיוניות לא רק להבנת טבעו של האיש אלא גם להבנת צעדיו הראשונים בעולם העסקים.

קייזמן, ששמו נקשר בשמן של דוגמניות וסלבריטאיות, ביניהן אף מלכת יופי לשעבר, נישאר נאמן לדרכו כאשר נישא לפני שנים ספורות לדוגמנית העל אסתי גינזבורג.

הקשר בין השניים, שמנהלים זוגיות יציבה, לא היו הנישואין הראשונים שלו. לפני כן הוא הספיק להינשא לעופרה שטראוס, שנחשבת לאחת מבעלי ההון המרכזיים בישראל ויש הטוענים שבזכות שמה וקשריה הצליח קייזמן לבצע את קפיצת המדרגה ממעמד של איש עסקים קטן אל מעמד של משפיע אמיתי.

נדל"ן ישראלי וגם עולמי

במהלך שנות פעילותו בתחום הנדל"ן הספיק קייזמן להשאיר את חותמו בשוק המקומי וגם לפעול מעבר לים. בין היתר, חשוב להזכיר כישלון מהדהד אחד והצלחה מרשימה אחת.

באמצעות חברת אסים, עימה ניסה לפעול בארצות מזרח אירופה, חווה כישלון חרוץ. הפעילות, שאירעה בימי שיא המשבר בנדל"ן בעולם, הסתיימה בכישלון ובהפסדים מהותיים עבורו ועבור שותפיו העסקיים.

במקביל, אי אפשר שלא לציין את הצלחת החברה איי די או, שבה קייזמן שותף, אשר פעילה מאוד בתחום הנדל"ן בחו"ל ובפרט בגרמניה. עוד במסגרת פעולותיו קיים שיתופי פעולה עם גורמים מובילים בתחום הנדל"ן ועם אנשי עסקים כגון שרי אריסון, חבס (שרכש מקייזמן קרקע בת"א בשווי מיליוני שקלים) ואחרים.

נדל"ן ועסק משפחתי

בעת האחרונה מצוי קייזמן, ביחד עם רעייתו אסתי גינזבורג בעיצומה של סאגה משפחתית נדלנ"ית שנדמית כמתאימה לאופרת סבון. העלילה בקצרה כוללת את גינזבורג האב, שטוען שקייזמן לא עומד בתנאי העסקה לרכישת וילה יוקרתית בת"א, בשווי של 8 מיליון שקלים. בני הזוג טוענים מצד שני, שלא רק שמרבית התמורה בגין הנכס כבר שולמה, אלא שהאב בנה את הבית לא מעט בזכות הכספים שהרוויחה אסתי מפעילותה כדוגמנית, כספים שאותם נטל ממנה שלא כדין.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.