חברות ביטוח

שוק הביטוח מהווה נתח משמעותי וביליתי נפרד מהמשק בישראל בפרט ומהמשק הפיננסי העולמי ככלל, אופציית הביטוח, מאפשרת לגופים מסחריים גדולים ולאנשים פרטיים לרכוש פוליסות ביטוח ולקחת סיכונים, שלא היו יכולים להרשות לעצמם במקרים אחרים. תהליך זה מאפשר למשק ליהנות מקלות רבה יותר בהשקעות וקבלת אשראי.

חברות הביטוח הגדולות בעולם, כגון AIG, הפועלת גם בישראל, מציעות היום מגוון עצום של פוליסות ביטוח, חלקן הגדול עבור צרכנים פרטיים ומגלגלות סכומי עתק, לעיתים גם על חשבוננו.

גם שוק הביטוח בישראל מציע מגוון עצום של פוליסות, החל מפוליסות ביטוח חיים וביטוחי בריאות שונים, דוגמת ביטוחי מנהלים, דרך פוליסות הביטוח האלמנטאריות כגון ביטוחי רכב, דירה ורכוש וכלה בביטוחים פיננסיים כגון ביטוח משכנתא וביטוחים מקצועיים מסוגים שונים ומגוונים.

חברות הביטוח אמורות להיות שחקן ההגנה האחרון במשק יחד עם הבנקים, כי הרי אף אחד לא יסכים לבטח את חייו או כספו בחברה שאינה יציבה כלכלית כסלע.

אולם רק לאחרונה נוכחנו שגם בשוק הביטוח, שום דבר אינו בטוח. בעקבות המשבר הכלכלי ב-2009, איבד המגזר הפיננסי מערכו ובתוכו גם חברות ביטוח דוגמת AIG, דבר שגרם לזעזוע צורם במשק העולמי כולו. בישראל חלף המשבר בקלות יחסית, גם בשוק הביטוח, זאת למרות הפעילות הרבה של AIG, בישראל.

מי הן השחקניות החשובות בישראל?

בישראל פועלות עשרות חברות ביטוח בשוק ביטוח הנחשב לתחרותי ולעיתים אף לרווי. עבור הלקוחות מצב זה הוא אמור להיות אידיאלי, אולם חברות הביטוח נוטות להיות חברותיות ונדיבות יותר בעת רכישת הפוליסה- אך פחות כאשר הן צריכות לשלם פיצויים.

  • AIG היא אחת מחברות הביטוח הגדולות בעולם, החברה האמריקאית נכנסה למשק הישראלי בסוף שנות התשעים והפכה לאחת השחקניות המרכזיות בתחומי ביטוח רבים. החברה מציעה פוליסות ביטוח חיים, ביטוח רכב, ביטוח משכנתאות ועוד.
    בשוק העולמי הייתה AIG לחברת הביטוח הגדולה ביותר בתחומי הביטוח הפיננסי והמסחרי. חוסנה, לכאורה של AIG היה אמור לאפשר ללקוחותיה בעולם לישון בשקט בלילות, גם במקרים של טלטלות פיננסיות קשות. אולם כפי שהתברר במהלך המשבר, גם החזקים ביותר יכולים ליפול. AIG ניצלה מקריסה רק לאחר שהממשל האמריקני הלאים חלקים ממנה והציל אותה מפשיטת רגל.
  • הפניקס היא אחת מחברות הביטוח הוותיקות ביותר בישראל והיא פועלת כחלק מקבוצה גדולה ורחבה של חברות פיננסיות גדולות המאפשרות לה לשדר ביטחון ויציבות כלפי הלקוחות. הפניקס, בדומה ל-AIG ולחברות הביטוח הגדולות האחרות, משווקת פוליסות במגוון תחומים, החל מהרחב וביטוחי החיים ועד לביטוחים פיננסיים.
  • כלל ביטוח היא חברה ישראלית וותיקה שנמצאת בבעלות משותפת של אי די בי ובנק הפועלים, שניים מהגופים מהגדולים במשק הישראלי. החברה מציעה מגוון פוליסות ביטוחי בריאות שונים, אולם נתח השוק המרכזי שלה הוא פוליסות הביטוח הפיננסיות. החברה הגדילה את אחזקותיה בתחום, לאחר שרכשה קופות גמל בסכומים גבוהים מהבנקים בעקבות יישום רפורמת בכר.
  • מגדל מרבית הבעלות עליה היא זרה, אולם חלקה נמצא בבעלות ציבורית ישראלית. החברה היא שחקן מרכזי וותיק נוסף בעולם הביטוח הישראלי ופועלת בכל תחומי הביטוח, החל מביטוחי הבריאות והסיעוד ועד לביטוחי הרכב והביטוחים הפיננסיים.
  • ביטוח ישיר מציעה דרך נוספת ומרעננת בשוק הביטוח הישראלי. בניגוד לשאר החברות שמעסיקות סוכני ביטוח רבים, דוגלת החברה בקשר הישיר בין הלקוח לחברה. ביטוח ישיר נכנסה לשוק בתחילת שנות התשעים וצברה בזכות הורדת העלויות הצלחה רבה בעיקר בתחום ביטוח הרכב.
  • שוק הביטוח הישראלי רווי בחברות גדולות נוספות כגון, מנורה מבטחים, הראל, שומרה ועוד.

למידע נוסף – סוכנות לביטוחפינגים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.