הלוואות לעסק

הלוואות סטודנטיםבישראל קיימים גופים שונים מהם ניתן, בתנאים מסוימים, לקבל הלוואות לצורך הקמת עסק, הרחבתו, סיוע בתפעולו במהלך תקופה של מחסור במזומנים וכדומה.

באופן כללי ניתן לחלק את ההלוואות המוצעות לשני סוגים:

1. הלוואות מגופים שהוקמו לצרכים כאלה על ידי המדינה. הלוואות מגופים מן הסוג הזה עשויות להיות אפילו מסובסדות.

2. הלוואות מבנקים ומהשוק הפרטי. הלוואות אלו יינתנו רק כאשר הגוף המלווה ישוכנע כי הסיכון שבמתן ההלוואה, אינו עולה על רמה מסוימת אותה הוא מוכן לסבול. כמו כן, מכיוון שהבנקים וגופים פרטיים המלווים כספים מעוניינים ברווחים (באופן טבעי) תנאי ההלוואה יהיו כאלה המבטיחים רווח למלווה.

במאמר זה נסקור מאילו מקורות ניתן לקבל הלוואות לעסק, אילו סוגי הלוואות ניתן לקבל וכיצד אפשר להשיג הלוואה לפתיחת עסק.

לגיוס אשראי לעסק לחצו כאן

הלוואות לעסק מגופים של המדינה או מקרנות

הלוואות מגופים שהוקמו על ידי המדינה לצורך עידוד וסיוע בהמשך קיומם של עסקים (לרוב מדובר בעסקים קטנים אך לא באופן בלעדי) תהיינה בדרך כלל מסובסדות.

בשל האטרקטיביות הרבה שבהלוואות מגופים כאלה, מיושמים מנגנוני סינון ומיון דקדקניים אשר מחייבים עסקים המעוניינים לקבל הלוואה לעסק לעמוד בתנאים מינימאליים.

מסיבה זו תהליך אישור ההלוואה עשוי לארוך זמן ממושך.

הבולט ביותר מבין הגופים שהקימה המדינה לצורך עידוד עסקים קטנים, הוא "הקרן לסיוע לעסקים קטנים".

מקרן זו ניתן לקבל הלוואות לעסק בגובה של עד חצי מיליון שקלים, כאשר התקופה הקצובה להחזר ההלוואה היא מקסימום חמש שנים. בנוסף, מספר תשלומי ההחזר מוגבל ל- 55.

בין הגופים המעניקים הלוואות לעסקים (וביניהם כאלו המיועדים לעסקים קטנים) ניתן למצוא את מט"י – המרכז לטיפוח יזמות עסקית (סניפים של מט"י הוקמו כמעט בכל עיר גדולה) ואת הרשות לעסקים קטנים ובינוניים ועוד.

בין הקרנות המעניקות הלוואות לעסק, ניתן למנות את קרן קורת, קרן שמש, קרן להב, קרן אור וכן הקרן לעולה העצמאי.

לכל קרן כללים משלה באשר לאילו עסקים תהיה זכאות להלוואה בתנאים המסובסדים ולכן כדאי לברר אצל מספר קרנות שונות, גם אם בקשתנו נדחתה על ידי קרן מסוימת.

מרוב הגופים הנזכרים מעלה, ניתן לבקש הלוואה הן לצורך סיוע בהמשך תפעול העסק והן עבור הקמת עסק חדש.

הלוואות לעסק מבנקים

הבנקים הם הגופים המעניקים את מירב ההלוואות לעסק. כמובן שלצורך קבלת הלוואה מן הבנק, יש לשכנע כי החזר ההלוואה בתנאים המוצעים הינו מובטח.

אם ההלוואה לעסק הינה לצורך הקמתו, יהיה צורך להציג תוכנית עסקית מפורטת המצביעה על הכדאיות שבהקמת העסק.

מצד אחד, מובן כי הלוואה שניתנת לעסק מן הבנק תכיל תנאים פחות טובים, מאשר אלו שניתנים על ידי הגופים העוסקים במתן הלוואות שלא למטרות רווח.

מנגד, יש לזכור כי הבנקים מעוניינים להלוות כספים ולכן כדאי לשאת ולתת על התנאים המוצעים וכן לבדוק ולהשוות אפשרויות לקבלת הלוואה לעסק ממספר בנקים שונים.

הלוואות לעסק מגופים פרטיים

הלוואות לעסק ניתן לקבל בקלות רבה יותר מגופים פרטיים, שכן זהו עיסוקם והריבית שגופים אלה גובים רווחית ביותר עבורם.

מלבד הלוואות רגילות בתנאי החזר שונים, קיימים גם מסלולי מימון שונים המוצעים על ידי גופים פרטיים. העיקריים מביניהם הם פקטוריג וליסינג.

בליסינג, העסק למעשה שוכר את הציוד הדרוש לו בעוד חברת הליסינג מהווה את בעלי הנכס. התשלום עבור השימוש בציוד נפרס על פני תקופה ארוכה.

בשיטת המימון הנקראת "פקטורינג", הגוף המלווה רוכש למעשה את ההתחייבות לתשלומים עתידיים לזכות העסק ותמורתן הוא מעניק לעסק סכום כסף מידי.

באופן טבעי, הסכום המוענק נמוך, כמובן, מהסכום הצפוי להתקבל.

לגיוס אשראי לעסק לחצו כאןכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.