הלוואות פרטיות

הלוואות פרטיות

מהן הלוואות פרטיות?

הלוואות פרטיות, להבדיל מתחום של הלוואות לעסק, הינן הלוואות הניתנות לאדם פרטי למימון צרכיו האישיים.

ברוב המקרים אדם מבקש הלוואה, כאשר הוא זקוק לסיוע בתקופה של מצוקה כלכלית, או לצורך מימון רכישה אשר עבורה נדרש סכום גבוה מזה שהוא יכול לגייס במועד הביצוע.

מלבד הבנק, קיימים גופים נוספים אשר מהם ניתן לקבל הלוואות פרטיות. בין גופים אלו ניתן למצוא את חברות הביטוח, חברות האשראי וכדומה.

קיים קושי מובנה בקבלת הלוואות פרטיות. כאשר מצבנו הכלכלי איתן ולמעשה איננו זקוקים בדחיפות להלוואה, נוכל לקבל אותה בקלות ובתנאים נוחים, שכן אז הסיכון שבנתינתה איננו גבוה.

לעומת זאת כאשר המצב הכלכלי שלנו רעוע ונחוצה לנו מאד הלוואה, דווקא אז אנו עלולים להיתקל בקושי לקבל אותה והתנאים שיוצעו לנו יהיו רעים.

גובהן הממוצע של הלוואות פרטיות

בניגוד לבעלי עסקים, מכיוון שהערבות שאדם פרטי יכול להציע היא בדרך כלל אינה גבוהה – גובהן של הלוואות פרטיות ינוע על פי רוב בין אלפי שקלים ועד כמה עשרות אלפי שקלים בלבד.

במקרים יוצאי דופן, בהם יכול הלווה הפוטנציאלי להעמיד בטחונות נכבדים (למשל נכס דלא ניידי כגון שטח אדמה או דירה) ייתכן כי הסכום יגדל.

המקרה הנפוץ ביותר של הלוואות גדולות כאלה, המסתכמות במאות אלפי שקלים, הוא משכנתא, הניתנת לצורך מימון רכישת דירה ומהווה את הביטחון הנדרש.

קבלת הלוואות פרטיות בתנאים נוחים

לצורך שיפור הסיכוי לקבל הלוואה פרטית בתנאים נוחים, יש ליצור את הרושם אצל המלווה הפוטנציאלי כי לא תהיה שום בעיה בהחזר ההלוואה.

לשם כך, כדאי להופיע לפגישה עם נציגו של הגוף המלווה (בין אם מדובר בבנק או כל גוף אחר) לבושים בצורה מכובדת וכן להקפיד לדבר בצורה בטוחה, רהוטה ומשכנעת.

מומלץ להגיע מצוידים במסמכים המעידים על בעלות על נכס העשוי לשמש כביטחון כנגד ההלוואה ומסמכים המתעדים את מקורות וגובה הכנסותיכם.

מסמכים אלו יכולים להיות תלושי משכורת, חוזה השכרת נכס שבבעלותכם, רישום רכב ששייך לכם וכיוצא בזה.

כמו כן, רצוי לערוך סקר שוק ולהגיע לפגישות מצוידים בנתונים על תנאי הלוואות פרטיות שהוצעו לכם במקומות אחרים.

בצורה כזו תוכלו לעמוד על המקח ולהשיג תנאים טובים יותר. זכרו – לגוף המלווה יש אינטרס לאשר ולהעניק הלוואות.

גופים שונים מהם ניתן לקבל הלוואות פרטיות

מלבד הלוואות פרטיות מגופים כמו בנקים, ניתן לקבל הלוואות כאלו גם ממקורות עסקיים נוספים.

מקום העבודה עשוי להוות מקור אטרקטיבי להלוואות פרטיות. ארגונים גדולים מציעים לעיתים קרובות, על דעת עצמם, הלוואות פרטיות בתנאים טובים לעובדיהם.

לעיתים, פנייה מנומקת למעסיק עשויה להניב אפשרות לקבלת הלוואה, בין אם מדובר במתן מקדמה על חשבון המשכורת ובין אם בהלוואה פרטית של ממש.

רובינו מחזיקים בארנק כרטיס אשראי. לעיתים קרובות ניתן לקבל הלוואה פרטית מחברת האשראי שלנו.

בשיקוליה, אם לאשר את בקשתנו להלוואה, תיקח חברת האשראי את היסטוריית העמידה במסגרת האשראי שלנו. לעיתים ניתן לקבל הלוואות כאלו באופן מיידי, תוך שהן מאושרות בטלפון.

מקור אפשרי נוסף להלוואות פרטיות הן חברות ביטוח. חיסכון במכשירים כמו קופות גמל, קרן פנסיה או ביטוח חיים המנוהלים על ידי חברת ביטוח, עשויות לשמש ביטחונות להלוואות פרטיות.

חברות למתן הלוואות – freeindex

כאשר פונים לקבלת הלוואות פרטיות, יש למצות את כל האפשרויות לבקשת הלוואות כאלה מגופים מסודרים כגון אלה שהזכרנו למעלה.

אם מצליחים לקבל תנאים נוחים להלוואה, ניתן לקבוע את הסכום אותו לווים כגבוה במקצת מן הסכום המינימאלי הדרוש, בכדי לאפשר מרווח נשימה.

יש להימנע בכל מחיר מפניה לגופים מפוקפקים מן השוק האפור, אשר ינצלו את מצוקת הלווה הפוטנציאלי ויכבידו עליו ככל שיוכלו על מנת למקסם את רווחיהם.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.