מסחר בכסף

מסחר בכסףמסחר בכסף הינו שיטת השקעה ספקולטיבית של כספים, ובצידה היכולת להרוויח סכומים נכבדים.

כיום, בתקופה שבה השקעות סולידיות בבנק אינן מכסות אפילו את שחיקת הכסף המושקע בשל המדד, כמעט ואין ברירה אלא לחפש אופציות ספקולטיביות יותר להשקעת כספי החיסכון.

מסחר בחוזים עתידיים הינה אחת האופציות הפופולאריות העומדות בפני המשקיע.

כסף – אחת המתכות המבוקשות בעולם

כסף הינו מתכת כסופה, הנחשבת למוליך החום או החשמל הטוב בעולם. מתכת הכסף הינה מחצב בעל ערך כספי כבר מימי קדם.

המתכת הבהירה והמבריקה היא מהרכות והשבירות שקיימות, לכן כמעט ואין משתמשים בה בצורתה הנקיה, אלא נוטים לערבב סגסוגת של כסף ונחושת במתכונות שונות.

מרבית הכסף הנסחר, מגיע אלינו כיום ממכרות כסף במקסיקו (כ – 15% מסך כמות הכסף אשר ניכרה בשנה, ניכרה במיכרות במקסיקו) וכיום לא רק כורים כסף, אלא גם ממחזרים כסף שכבר נכרה.

מפתיע לציין, כי רק פחות משלושה אחוזים מסך הכסף בתעשייה – משמש בתעשיית התכשיטים. הכסף משמש גם להכנת סרטי צילום, מעגלים מודפסים, סוללות, מראות ועוד.

מסחר בכסף – מהן אופציות של חוזים עתידיים?

מסחר בכסף הוא חלק מהמשפחה המורחבת של מסחר בסחורות. המסחר בכסף אינו מתרחש בפועל, כלומר – אין רכישה או מכירה של כסף והמתכת אינה עוברת ידיים בפועל.

למעשה מדובר רק ברכישת אופציות על חוזים, רכישה שבמעל 96% מהמקרים לא תסתיים בקבלת המתכת בפועל.

מסחר בסחורות מבוסס על "ניחוש" המחיר העתידי של הסחורה. לדוגמה: במידה ואני מאמין שמחיר הכסף יעלה בחודש הקרוב – אשקיע במחיר הנוכחי (הנמוך) ברכישת אופציות על חוזים של כסף.

אם צדקתי והמחיר אכן עלה – הרי שהרווחתי את ההפרש בין המחיר שבו רכשתי את הכסף, לבין המחיר בשוק בפועל בעת ביצוע הרכישה.

במסחר כזה, ניתן להרוויח גם כאשר המחיר יורד וזה נקרא בעגה הרווחת: "מכירה בשורט".

אם נשקיע בחוזה עתידי למכירת כסף במחיר הנוכחי – נרוויח מההפרש בין המחיר הגבוה של היום, לבין המחיר הנמוך של הזמן העתידי.

מסחר בכסף – מהם הסיכונים?

כמובן, שהרווחים העתידיים הללו מרכישה או ממכירה של כסף, יתרחשו רק במידה ואכן צדקנו בנוגע לכיוון המחיר.

כלומר, אם המחיר עלה לאחר שרכשתי כסף, או שירד במידה ומכרתי. חשוב לדעת כי אם סחרתם בכסף וטעיתם בהערכתכם, ישנו פוטנציאל של הפסד כספים – עד כדי הפסד כל סכום ההשקעה.

מסחר בכסף – מה עשה הכסף בשנים האחרונות?

כסף נסחר באונקיות, והמחיר ננקב בדולרים לאונקיה: כ – 28 גרם (כמו גם זהב, פלטינה, ופלדיום, ובניגוד למתכות תעשיותיות, כמו אלומיניום, ניקל, עופרת, שם המחיר ננקב בדולר לטון).

כיום, מחיר אונקיית כסף הינו כ – 17.85$. תשואת הכסף בשנת 2005 היתה מעט מעל 30%, בשנת 2006 היתה 45%, ובשנת 2007 פחות מארבעה אחוזים.

בשנה האחרונה ירד מחירו של הכסף, אולם נראה כי הוא עבר תקופת שפל בעקבות משבר הסאב פריים, (משבר שוק ההון העולמי) אשר נתן את אותותיו במסחר בחוזים עתידיים.

כיום, נוכל לראות ירידה קלה במחיר הכסף ונראה כי מגמה של התאוששות ועלייה במחירי המתכות האצילות – עדיין לא החלה.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.