הלוואות לסטודנטים

הלוואות סטודנטיםהלוואות לסטודנטים, הן למעשה מסלול ייחודי של הלוואות, המוצע לסטודנטים בכל אחד מן הבנקים הגדולים ובחברות ביטוח וחברות מימון אחרות.

הלוואות אלו הן הלוואות בתנאים ייחודיים, אשר בהחזרים עליהם נלקחת בחשבון תקופת הלימודים של הסטודנט.

סטודנטים הינם אוכלוסיה עם מאפיינים ייחודיים; ברוב המקרים, הם אינם יכולים לעבוד במשרה מלאה ועלויות המחיה שלהם גבוהות, מפני שהם משלמים גם לאוניברסיטה בגין הלימודים והוצאות נלוות.

נוסף על כך, הסטודנטים הם בדרך כלל אנשים צעירים, אשר רק יצאו לעצמאות ועדיין צעירים מדי, מכדי לממן בעצמם את עלות המחיה שלהם.

נתון חשוב לא פחות הוא כי הסטודנטים הם קהל אטרקטיבי שמשקיע ביכולת ההכנסה שלו בעתיד.

בשל סיבות אלו, בנקים שונים מציעים לסטודנטים הלוואות בתנאים ייחודיים.

במאמר זה נבחן את נושא הלוואות הסטודנטים: מהם התנאים המקובלים להלוואות, אילו סוגים של הלוואות קיימים וכיצד ניתן להשיג הלוואת סטודנטים.

הלוואות סטודנטים – איפיונים עיקריים

הלוואות סטודנטים, הן הלוואות אשר על פי רוב ניתנות בעבור ריבית נמוכה מזו שניתן למצוא כיום בהלוואות הניתנות לקהל הרחב.

כמו כל סוג אחר של הלוואה, גם הלוואות סטודנטים ניתן לקחת בריבית קבועה, שנקבעת כיום על פי תנאי השוק ותהיה רלוונטית להלוואה לאורך כל חייה.

הלואוות סטודנטים ניתן לקחת גם או בריבית משתנה, על פי עוגן לפי בחירת הבנק, כאשר העוגנים הפופולאריים הינם מדדים שונים כמו מדד איגרות החוב החודשי, או ריבית הפריים במשק.

הלוואות סטודנטים ניתנות לסטודנט על מנת שיוכל לשלם את לימודיו, אולם לא רק. כיום, יכול הסטודנט לקבל הלוואת סטודנטים גם לצרכים אחרים, כגון שכירת דירה ומחיה, הקמת עסק, רכישת רכב ועוד.

אפיון ייחודי נוסף של הלוואות סטודנטים, הינו האפשרות להתחיל לשלם רק עם תוך הלימודים או בתום תקופת זמן קבועה מראש. סוג הלוואות זה נקרא "הלוואות גרייס".

בבנקים השונים ניתן לקבל הלוואת סטודנטים בתנאי גרייס, כלומר – לקבל את כספי ההלוואה היום ולהתחיל לשלם בגינה רק בעוד עד שש שנים!

הטבה זו מאפשרת למעשה לסטודנט להתרכז בעת תקופה זו בלימודיו ולא לדאוג בנוגע לתשלומים.

הלוואות סטודנטים – מי מספק?

הלוואות סטודנטים ניתנים על ידי כל הבנקים במדינה (בנק לאומי, בנק הפועלים, בנק דיסקונט, מזרחי טפחות, הבנק הבינלאומי, אוצר החייל, אגוד, יהב) וכן על ידי חלק מחברות הביטוח וחברות הפיננסים השונות.

פרטים נוספים לגבי הלוואות סטודנטים, ניתן למצוא באתרי האינטרנט ובמוקדי השירות הטלפוניים של הגופים השונים.

הלוואה בתנאים מיטביים, יקבל מי שפותח חשבון בבנק מסויים, מי שמחזיק באמתחתו כרטיס אשראי, מי שלומד במגמה מבוקשת (על פי הגדרת הגופים השונים) ומי שעברו הכלכלי אינו כולל הלוואות רבות.

אילו סכומים ניתן לקבל בהלוואות סטודנטים?

הבנקים השונים מציעים הלוואות סטודנטים בתנאים שונים. נכון להיום, הלוואות לסטודנטים הן על פי רוב בסכומי גג של עד 100,000 ש"ח.

חלק מהבנקים מתחשבים בגובה שכר הלימוד, כאשר הם קובעים את סכום הגג שניתן לקחת בהלוואת הסטודנטים המבוקשת.

מהם הנתונים שחשוב לדעת לפני שמחליטים איזו הלוואה לרכוש?

לפני שבאים לקחת הלוואת סטודנטים, חשוב לבדוק מספר נתונים שיקלו עליכם בעת הבחירה.

בשלב ראשון, חשוב שתדעו, מהו הסכום המינימאלי שיאפשר לכם את איכות החיים שאתם מבקשים.

אל תתפתו לקחת הלוואה גדולה מזו שאתם באמת צריכים. חשוב להכיר את תנאי הריבית, בין אם היא משתנה ובין אם היא קבועה, ויש להעדיף ריביות צמודות לעוגן יציב במשפחת הריביות המשתנות (למשל, ריבית הפריים היא ריבית יציבה).

כדאי לוודא האם ניתן לדחות את התשלום הראשון על הקרן (הלוואת גרייס) וכיצד הדבר משפיע על התשלומים בהלוואה.

חשוב לברר בכמה תשלומים ניתן יהיה להחזיר את ההלוואה ולבחון האם פריסת התשלומים לתקופה ארוכה יותר תשפיע על גובה ההחזר הנומינלי.

במידה וכן, העדיפו מערך תשלומים קצר ככל שמתאפשר לכם. נתון נוסף שחשוב לברר נוגע לעלויות נוספות, כמו עלות הקמת הלוואה, עמלת פירעון מוקדם להכנסת כספים להלוואה וכדומה.

בחלק מן הבנקים, לא יהיו עלויות כאלה, אולם באחרים תאלצו לשלם כסף בגין כל פעולה בהלוואה שלכם.

התקופה הסטודנטיאלית, היא על פי רוב תקופת תחילת החיים העצמאיים והבוגרים של כל אדם.

זהו השלב שבו אנחנו מתחילים לבנות את הקריירה וגם את ההרגלים הכספיים שלנו. בחרו בתבונה, כך שתוכלו ליהנות מכל רגע, למרות ההחזרים הכספיים של ההלוואה.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.