מסחר בנפט

מסחר בנפטמהו מסחר בנפט?

מסחר בנפט הינו אחד מאפיקי ההשקעה הנפוצים ביותר בעולם כיום.

מסחר זה מהווה את אחת ההשקעות הרווחיות ביותר, כתוצאה מהתנודתיות הגדולה במחירי הנפט ושיטת הסחר שמאפשרת למכור בשורט וכך להרוויח גם על ירידות מחירי הנפט.

מסחר בנפט הינו שיטת השקעה אשר יש בה פוטנציאל לרווחים עצומים, אולם כמו בכל דבר טוב, גם האפשרויות להפסיד כסף קיימות והן כאלה שלא נבון להתעלם מהן.

בעולם שבו השקעות סולידיות אינן מכסות אפילו את העלייה במדד (כלומר, הכסף לא רק שאינו צובר רווחים – הוא אפילו נשחק ומפסיד מערכו) השקעות ספקולטיביות הופכות להיות נחלתם של משקיעים ברמות מקצוענות שונות.

מסחר בנפט הינו נגזרת של מסחר בסחורות. מדובר לא על רכישה של חביות נפט ומכירתן, אלא על רכישת אופציות לחוזים עתידיים של סחורות – במקרה הזה של נפט.

מסחר בסחורות הינו תחום השקעה בורסאי שבו מתבצעות עסקאות, אשר בהן בעלי המניות של הסחורה, הם בעצם בעלי אופציות בחוזים. כלומר – הסחורה אינה מוחזקת בפועל אצלם.

העיקרון הוא פשוט: כאשר מחיר הסחורה צפוי לעלות, יש לרכוש אופציות של נפט. כאשר מחיר הסחורה צפוי לרדת, יש למכור במחיר הגבוה ביותר שניתן להשיג את האופציות המוחזקות של סחורה זו.

המרכיב הספקולטיבי במסחר בנפט, הוא כמובן שאיש אינו יודע מה יהיה מחירו של הנפט מחר. חשוב גם לזכור שבכל עסקה שבה מישהו מרוויח – הוא מרוויח את כספו של מישהו אחר שהפסיד.

עם זאת, מחירי הנפט, כמו מחיריהם של מוצרים אחרים שנהוג לסחור בהם בבורסה, אינם מייצרים שינויים יש מאין ולכן ישנה יכולת מסויימת לנבא את השינויים במחיריהם.

הרווחים של מוצר שמחירו יציב ואינו משתנה הם אפסיים. דווקא הנפט, ממשפחת מסחר בסחורות, הוא אחת הסחורות המעניינות בשל השינויים הרבים במחירו והתנודתיות שלו.

בתחום מסחר בנפט, יש אפשרות להרוויח על ירידת מחיר כמו גם על עליית מחיר – השאלה היא רק אם תחזיותיו של המשקיע מתממשות.

מסחר בנפט – רווחים צפויים וסיכונים אפשריים

בשנת 2005, עלה מחירו של הנפט במעל 40%. מחירו בשנת 2006, היה פי שלושה ממחירו בשנת 2003 (כלומר הנפט שילש את ערכו בתוך שלוש שנים).

גם המשקיעים בנפט שילשו את כספי ההשקעות שלהם ויותר במהלך שנים אלו.

מחודש יולי 2008 מחיר הנפט נמצא בירידה. זאת בשל הירידה בביקוש לדלק בגלל הירידה בכמות הרכבים בארה"ב וכן המעבר לאנרגיה חלופית כמו חשמל או גז, עבור רכבים.

כאמור, המשקיעים בחוזים עתידיים על נפט עשויים להרוויח הן מעליית המחיר והן מירידתו. עם זאת, צפי שגוי של כיווני השוק יוביל להפסדים ממשיים של כספים.

מסיבה זו, חשוב להתעניין בהיסטוריה של הנפט, בגרפים כלכליים ובגורמים נוספים שישפיעו על מחירי הנפט בעתיד.

מכיוון שמחירי הנפט משתנים בכל רגע, הכסף שתשקיעו במסחר בנפט ישתנה בערכו מיד וכדאי לעשות השקעות בנפט תוך מעורבות גבוהה בניהולו וקבלת החלטות מושכלות ומקצועיות עד כמה שניתן.

כיצד מבצעים מסחר בנפט, הלכה למעשה?

כדי לבצע פעילות בורסאית בתחום מסחר בנפט, כמו בכל סחורה אחרת, יש לנהל חשבון השקעות אצל ברוקר, אשר יאפשר מסחר בסחורות דרכו.

המסחר בנפט מתבצע באופן וירטואלי דרך הרשת, כאשר בתחום המסחר בסחורות מקובל לקבל מינוף מן הברוקר שאיתו עובדים.

כלומר, הברוקר "יעצים" את השקעותיכם באחוזים ידועים מראש (למשל, מינוף של 1:100 או של 1:1000, וכדומה).

בצורה הזו, אף על פי שהשקעתם רק סכום מסוים, תוכלו לגרוף רווחים גבוהים בהרבה מאלה שהכסף שלכם עשה בעבורכם.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.