הלוואות ללא ריבית

הלוואות ללא ריביתהלוואות ללא ריבית? יש חיה כזו!

סקרים מראים כי כשליש מאזרחי ישראל משלמים תשלומים חודשיים בגין הלוואות שלקחו.

חלקינו, בשל המיתון ומספר צעדים כלכליים כושלים, נאלצים להכנע לתשלומים חודשיים גבוהים בגין הלוואות שלקחנו בעברינו ובאופן טבעי הדבר מעיב על ההתנהלות הכלכלית ועל איכות חיינו כיום.

יחד עם זאת, יש אור בקצה המנהרה לאחדים מאיתנו – הלוואות ללא ריבית. אמנם, מעטים זוכים לקבל הלוואות כאלה, אולם, זה אינו בלתי אפשרי.

במאמר זה נסקור את שוק הלוואות ללא ריבית ונענה על שאלות כמו – מתי עולה הסיכוי לקבל הלוואה ללא ריבית, מה צריך לעשות על מנת לקבל הלוואה כזו וממי מקבלים אותה?

מהי הלוואה ללא ריבית?

הרווח של הלווה, בהלוואה, הינו ברור לעין – הוא מקבל כסף לשימוש מיידי. הרווח של המלווה, לעומת זאת, בעבור מתן כסף לאחר, הינו התשלום שהאחר משלם תמורת ההלוואה.

או במילים אחרות – הריבית. הלוואות ללא ריבית, לא רק שאינן משתלמות למלווה, הן אפילו פוגעות בו כלכלית בחלק מן המקרים.

זאת כאשר המלווה בעצם מפסיד את שווי עליית המדד עבור הכסף ש"השאיל", כלומר – עם קבלת הכספים חזרה הם כבר פשוט שווים פחות (מכיוון שנשחקו בגובה עליית מדד המחירים לצרכן).

אם כן, האם יש אפשרות לקבל הלוואה ללא ריבית ואם כן – מי זכאי לקבל אותה, ובאילו תנאים?

הלוואה ללא ריבית מהבנק

במקרים מיוחדים ומסויימים מעניקים בנקים שונים הלוואה ללא ריבית, אולם, זוהי אפשרות שאינה נותנת מענה מספק על פי רוב.

בדרך כלל מדובר במעמד של פתיחת חשבון בלבד ורק על חשבון משכורת, אליו צפויות להיות מופקדות משכורות חודשיות מגובה מסויים.

הלוואות נוספות ללא ריבית עשויות להינתן עבור לקוחות הבנק, כאשר גובה ההלוואה הוא נמוך יחסית ומוגבל.

חשוב לשים לב, כי חלק מהבנקים וחברות האשראי מסוגלים לספק הלוואה ללא ריבית עבור טווח זמן מסויים, כאשר בהמשך אורך חיי ההלוואה תחושב ריבית על פי ההסכם.

ריבית זו עשוייה להיות גבוהה ולא משתלמת ולכן חשוב לבדוק את תנאי ההלוואה לאורך כל חייה, על מנת להבין לאשורם את תנאי ההלוואה והתשלומים.

הלוואה ללא ריבית מארגוני צדקה וגמ"חים

על פי המסורת, נתינת הלוואה לנזקק הינה מצווה חשובה ו"גבוהה" יותר מנתינת צדקה.

זאת משום שבמתן הלוואה מתאפשר ללווה להחזיר את אשר לקח וכך הוא אינו יוצר "חוב קארמתי" ומתאפשר לו לעמוד בזכות עצמו ללא קבלת טובות מאחרים.

לפיכך, ישנם עשרות ארגוני צדקה המאפשרים הלוואות (כמעט) לכל דורש – ללא ריבית. מרבית ההלוואות נעשות מכספי תרומות או מכספי הלוואות שניתנו לאירגון מטעם אנשים פרטיים, שתומכים בכוונה ומעוניינים לזכות במצווה.

הלוואה ללא ריבית מארגוני גמ"ח מתבססת בעיקר על תום ליבם, הן של נותן ההלוואה והן של הלוקח, אולם חשוב להבין כי כספים אלה מיועדים עבור נזקקים והארגונים ינקטו גם בפעולות משפטיות על מנת להשיב אליהם כספים שלא הושבו.

הסטטיסטיקות מראות שמרבית הלווים מארגוני גמ"ח (כ – 95%) מעריכים את הסיוע ואכן מחזירים את כספי ההלוואה בזמן.

כיצד מקבלים הלוואה מארגון גמ"ח?

ניתן למצוא אתרי אינטרנט רבים של ארגוני צדקה המאפשרות מתן הלוואות פרטיות.

העיקרית מבין ארגוני הצדקה המאפשרים קבלת הלוואה ללא ריבית הינה "האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית", הממוקמת בירושלים, ומאפשרת כ – 300 הלוואות ללא ריבית מדי חודש.

הלוואה מירבית שתינתן על ידי האגודה היא 67,500 ש"ח עבור פתיחת עסק קטן, אולם האגודה תשקול גם מתן הלוואה ללא ריבית (על פי רוב על סך של לכל היותר 13,500 ש"ח) גם לאנשים פרטיים שנקלעו לחובות כלכליים.

באתר האינטרנט של האגודה ניתן למצוא פרטים בנוגע להגשת בקשה להלוואה.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.